wspierają nas

niedziela, 11 października 2015

Finał

I po zawodach. Bikemaraton zakończył się finałową edycja w Świeradowie Zdroju. Dla nas zakończył się sukcesem bo nasz skromny team zajął piąte miejsce w generalce open na dystansie giga :)

Indywidualnie zgarnęliśmy pierwsze miejsce open na giga - Ania wygrała w kategorii kobiet.
Chłopaki też na pudle: Robin 7 a Seba 8. Krzysiek, Robert i Maciek odpowiednio 19, 32 i 33.

A sam wyścig zaliczamy do kategorii flaki z olejem ;). Owszem, momety były ale w pamięci zapiszą się raczej nużące i niekończące odcinki asfaltu przeplatanego szutrem. Dystans odpowiedni czyli nieco ponad 70km ale przewyższenia nie za dużo - 2100m. Start przy kolei gondolowej na Stóg Izerski. Potem dosyć nudna wspinaczka i do rozjazdu mega/giga niewiele ciekawego. Z resztą wszelkie fajniejsze ścieżki dosyć się korkowały niestety. Plusem na pewno było rozegranie wyścigu na jednej pętli ale dodatkowy odcinek najdłuższego dystansu nie wyróżniał się jakoś specjalnie. No i końcowe kilometry to już była walka z psychiką (przynajmniej dla mnie [Ania]) - znowu marudna jazda na wprost szutro-asflaltem. Do mety prosto w dół stokiem narciarskim, slalomem między zawodnikami z mega. Z porannego słońca nie zostało nic i mimo tego, że było dosyć ciepło to porywisty wiatr wywoływał dreszcze wśród oczekujących na dekorację. Ania zajęła 4. miejsce ale po wycofaniu się z oficjalnej klasyfikacji Majki Włoszczowskiej, która startowała gościnnie i rekreacyjnie, wskoczyła na podium za Michaliną i Olą.

Asfaltowa nuda więc mozna poplotkować / fot. robinspec

Wreszcie jakiś singielek / fot. Anna Olszańska

Kiedy ta dekoracja? Ziiiimno / fot. Ela Cirocka

A wieczorem nastąpiło oficjalne zakończenie sezonu z dekoracją najlepszych zawodników i drużyn na wszystkich dystansach. My jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, pewnie pojawimy się na lokalnych wyścigach w Redzie i Gdyni. A potem przyjdzie czas na podsumowania i plany na kolejny rok :)